Księgowa

  • Firma: Flame Employment Polska Sp. z o.o.
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Data publikacji: 2021-07-14

Ogłoszenie numer: 5053452, z dnia 2021-07-14

Flame Employment Polska Sp. z o.o. istnieje jako agencja pracy od 2006 roku. Posiadamy certyfikat Agencji Zatrudnienia nr 2376. Od kandydatów nie pobieramy opłat i wynagrodzenie płacimy zawsze na czas.

Aktualnie nasz klient, międzynarodowa firma produkcyjna, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje do swojego zespołu osób, które zasilą dział księgowości.

Szukamy osoby chcącej się rozwijać, pracowitej i uczciwej z doświadczeniem na stanowisku Młodszej Księgowej,  Księgowej lub Samodzielnej Księgowej.

Księgowa

Miejsce pracy: kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Nr Ref.: KS/BYD/07/21

Opis stanowiska

  • praca w spółce działającej na pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
  • rozliczanie podatku VAT,
  • kontrola procedur w zakresie dostarczania danych i księgowań w zakresie podatku VAT,
  • kontrola formalna i merytoryczna księgowań związanych z VAT
  • przygotowywanie miesięcznych deklaracji VAT, JPK i ich korekt,
  • rozliczanie i uzgadnianie sald na kontach dotyczących podatku VAT,
  • kontrola prawidłowości ujęcia transakcji w rejestrach VAT,
  • kontrola należności i zobowiązań z tytułu VAT,
  • księgowanie faktur zakupu,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych,
  • udział w przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych,

Wymagania

  • znajomości przepisów prawa podatkowego oraz rachunkowego, w szczególności przepisów i praktyk w obszarze podatku VAT, w tym JPK,
  • mile widziane wykształcenie wyższe, preferowane kierunki związane z finansami, podatkami, ekonomią,
  • minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe  w  obszarze VAT w międzynarodowej firmie,
  • dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym komunikację),
  • dobra znajomość pakietu Office (w szczególności programu MS Excel),
  • znajomość SAP mile widziana,
  • umiejętność analitycznego myślenia,  rzetelność, dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy  z nastawieniem na wprowadzanie usprawnień,
  • wysokie kompetencje komunikacyjne, umiejętność pracy zespołowej,
  • zorientowanie na realizację zadań, osiąganie wyników, znajdowanie rozwiązań,
  • chęć rozwoju, gotowość do podejmowania wyzwań, umiejętność wychodzenia z inicjatywą,

Oferujemy

  • zatrudnienie w międzynarodowej firmie o stabilnej pozycji,
  • umowę o pracę,
  • rynkowe wynagrodzenie adekwatne do kompetencji i zadań,
  • możliwość rozwoju,
  • pracę w miłej atmosferze,
  • benefity pozapłacowe,
  • firma inwestuje w pracowników,

  • MAERSK DRILLING POLAND SP. Z O.O.

    AP (Accounts Payable) Specialist

    pomorskie

    Company description: Maersk Drilling is a world leader in harsh environment and deep-water drilling with one of the youngest and most advanced fleets in the industry. Our Gdańsk location is playing an integral role in global operations by being part of Maersk...

    Data dodania: wczoraj

    poznaj szczegóły
  • ACS SŁUCHMED Sp. z o.o.

    Referent ds. księgowości

    lubelskie

    S wobodnie nawiązujesz kontakty? Ł atwo poruszasz się w obszarze rachunkowości i przepisów finansowo-podatkowych? U miesz pracować w zespole i jesteś osobą zorganizowaną? CH ętnie i sumiennie angażujesz się w pracę? M asz wykształcenie średnie lub...

    Data dodania: 2021-07-30

    poznaj szczegóły
  • Accenture Sp. z o. o.

    OTC Specialist with Portuguese

    pomorskie

    What will you do? Providing services to clients and organizations within Order to Cash area Taking care of different elements of the processes that starts from customers inquiry, sales order to delivery and invoicing. Working on administration of business...