Senior Treasury Analyst

  • Firma: ManpowerGroup
  • Lokalizacja: śląskie
  • Data publikacji: 2022-08-31

Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie 35 oddziałów w całym kraju. Naszym celem jest otwieranie przed kandydatami nowych możliwości, pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej ich kwalifikacjom i doświadczeniu. Skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje, możesz za to zyskać profesjonalne doradztwo i wymarzoną pracę!

Miejsce pracy: Katowice
Nr Ref.: 516

Zadania:

  • Zarządzanie bieżącymi operacjami skarbowymi, m.in. prognozy przepływów pieniężnych, akwizycje onboardingowe i nadzór nad przetwarzaniem płatności, potwierdzanie transakcji, administracja systemem i zarządzanie kontami bankowymi, wsparcie audytu Grupy, projekty usprawniające procesy i projekty Skarbu Grupy
  • Przygotowywanie prognoz gotówkowych, raportów dziennych sald gotówkowych według waluty i banku, raportowanie środków pieniężnych posiadanych przez ratingi bankowe i inne KPI
  • Administrowanie umowami pożyczek wewnątrzgrupowych oraz nadzór nad przygotowywaniem i księgowaniem comiesięcznych importów dzienników do systemu w celu naliczania odsetek w całej Grupie; administrowanie miesięcznym cyklem kompensowania międzyfirmowego
  • Pomoc w aktualizacji platform bankowości elektronicznej z dokładnymi danymi statycznymi i danymi użytkownika oraz rozwiązywanie problemów/zapytań związanych z dostępem użytkowników, kartami kredytowymi itp.
  • Pomoc we wdrażaniu przejęć, migracji kont bankowych, kart kredytowych itp.
  • Działania w zakresie wymagań dot. dokumentacji bankowej, np. w odniesieniu do otwierania i zamykania rachunków oraz wniosków KYC
  • Przygotowanie analizy zysków i strat kursowych dla Grupy

Wymagania:

  • 2-3-letnie doświadczenie w obszarze księgowości
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku treasury
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Znajomość programów do zarządzania finansami (preferowane Netsuite, oprogramowania bankowe) oraz umiejętność obsługi e-mail, Web/Internet oraz MS Office, w tym bardzo dobra znajomość programu Excel
  • Elastyczność i zdolność adaptacji
  • Umiejętność ustalania priorytetów i wykonywania wielu zadań w szybko zmieniającym się środowisku
  • Doświadczenie w pracy z wieloma zespołami zdalnymi
  • Bardzo dobre umiejętności organizacyjne umożliwiające terminowe wywiązywanie się z obowiązków oraz samodzielność w działaniach i podejmowaniu decyzji
  • Silne umiejętności komunikacyjne i zespołowe
  • Dbałość o szczegóły

Oferta:

  • Praca i możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku
  • Elastyczna forma pracy
  • Opieka medyczna, ubezpieczenie oraz karta MultiSport
  • Premia roczna
  • Swobodne i przyjazne środowisko pracy
  • Imprezy firmowe i integracyjne
Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli: "Niniejszym wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moim CV przez ManpowerGroup Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 68, do celów związanych z procesem rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 1182). Wyrażam także zgodę na udostępnianie moich danych osobowych innym podmiotom z grupy Manpower oraz potencjalnym pracodawcom do celów związanych z procesem rekrutacji. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych i ich poprawiania."

Agencja zatrudnienia – nr certyfikatu 412.

  • Accenture Sp. z o. o.

    OTC Analyst with Spanish

    pomorskie

    What will you do? As OTC Specialist you will be responsible for: providing services to clients and organizations within Order to Cash area taking care of different elements of the processes that starts from customers inquiry, sales order to delivery and invoicing....

    Data dodania: dzisiaj

    poznaj szczegóły
  • VMG KONSTANTYNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

    Analityk Finansowy

    łódzkie

    Główne zadania: Przygotowywanie raportów i analiz finansowych w ramach sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej, w tym na potrzeby Centrali Wykonywanie czynności związanych z zamknięciem miesiąca Bieżące wsparcie biznesu w procesie budżetowania i...

    poznaj szczegóły
  • Cyfrowy Polsat S.A.

    mazowieckie

    Opis stanowiska Udział w przygotowaniu planów, budżetów i prognoz finansowych oraz monitorowanie ich realizacji; Udział w procesie zamknięcia miesiąca, kontrola poprawności ewidencji zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych; Przygotowywania raportów,...

    Data dodania: wczoraj