Specjalista ds. finansowych

  • Firma: PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o.
  • Lokalizacja: mazowieckie
  • Data publikacji: 2022-01-20

PKP INTERCITY REMTRAK jest częścią Grupy Kapitałowej PKP IC i stanowi centrum kompetencji w zakresie napraw i modernizacji wagonów pasażerskich i lokomotyw. Zatrudniamy ponad 900 osób w 3 Zakładach Produkcyjnych – Warszawa Grochów, Libiszów, Opole oraz w Biurach Spółki w Libiszowie k Opoczna i Warszawie.

Warszawa
Opis stanowiska:
  • Tworzenie raportów i analiz na potrzeby Zarządu i Dyrektora Pionu Finansowego
  • Udział w przygotowaniu budżetu oraz kontrola jego wykonania
  • Analiza prawidłowości księgowań i kwalifikacji kosztów
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku
  • Aktywne wsparcie w szeroko pojętych kwestiach finansowo – kontrolingowych
  • Merytoryczne wsparcie w procesie sprawozdawczości finansowej (miesięcznej i rocznej)
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, o profilu ekonomicznym, finansowym lub pokrewnym
  • Praktyczna wiedza z zakresu analizy finansowej, rachunkowości i sprawozdawczości
  • Minimum 1 rok doświadczenia w pracy w controllingu finansowym, audycie zewnętrznym lub księgowości
  • Umiejętność pracy w środowisku MS Office (Excel, Power Point, Word, Outlook) na poziomie dobrym
  • Umiejętność interpretowania danych oraz przygotowywania rekomendacji i wniosków
  • Dobrze rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia oraz umiejętność pracy w zespole
  • Profesjonalny sceptycyzm w podejściu do otrzymywanych informacji – umiejętność kontrargumentów / drążenia tematów
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w rosnącej i przyszłościowej branży kolejowej
  • Możliwość spełnienia ambicji zawodowych i wdrożenia w praktyce swojej wiedzy i doświadczenia
  • Unikalny benefit w postaci ulg na przejazdy kolejowe (bilet na pendolino tylko 24,50)
  • Dobry klimat do pracy z jasno postawionymi celami biznesowymi

  • Hemmersbach

    Financial Specialist

    dolnośląskie

    Your Tasks Acting as a single point of contact for local tax advisors and auditors in various countries Discussing bookkeeping, accounting rules, taxation, reconciliation and annual closing Monitoring and auditing of the current accounting of foreign subsidiaries...

    Data dodania: wczoraj

    poznaj szczegóły
  • Aon

    Business Finance Operations Administrator

    małopolskie

    The role is aimed to providing financial operations support such as: Setting up contract/project on the system Recognizing revenue on the system Raising invoices to clients Completing tasks within the monthly schedule to ensure monthly financial deadlines are met...

    poznaj szczegóły
  • KPMG

    Senior Consultant - Finance Transformation

    mazowieckie

    Job title description Work in a dynamic environment and provide strategic and operational advice to our clients Deliver high quality solutions to improve processes, operating models, and organizational set-up for Finance, Controlling and HR Collaborate with KPMG...

    Data dodania: 2022-01-26