Specjalista / Specjalistka ds. księgowości oraz podatków VAT i CIT

  • Firma: Politechnika Wrocławska
  • Lokalizacja: dolnośląskie
  • Data publikacji: 2023-01-16

Kwestura Politechniki Wrocławskiej poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: K/SK/67-2/2022
Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za bieżącą analizę oraz dokonywanie rozliczeń w zakresie prawa podatkowego VAT i CIT.

Do zakresu obowiązków będzie należało:
  • dokonywanie rozliczeń z tytułu podatków VAT i CIT,
  • przygotowywanie rejestrów oraz deklaracji do podatku VAT i CIT,
  • bieżąca analiza orzecznictwa oraz interpretacji podatkowych VAT i CIT,
  • analiza oraz implementacja zmian w przepisach podatkowych VAT i CIT,
  • przygotowanie instrukcji podatkowych VAT i CIT,
  • formalna i rachunkowa weryfikacja dokumentów finansowo – księgowych (VAT i CIT),
  • księgowanie dokumentacji związanej z fakturami sprzedaży,
  • udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych w zakresie podatków VAT i CIT,
  • analiza dokumentacji pod względem rozliczenia podatku u źródła oraz umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (CIT),
  • weryfikacja umów sprzedażowych w zakresie VAT i CIT.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe o kierunku ekonomiczno – prawnym, mile widziane studia podyplomowe
    z zakresu podatków,
  • co najmniej 3 lata doświadczenia, mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego,
  • praktyczna znajomość stosowania przepisów prawa podatkowego,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra znajomości MS Office (MS Excel, MS Word),
  • zaangażowanie, nastawienia na realizację postawionych celów,
  • umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • komunikatywność, terminowość oraz skrupulatność.
Oferujemy:
  • zatrudnienie na prestiżowej i renomowanej uczelni,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • szkolenia umożliwiające dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji,
  • wyzwania zawodowe pozwalające na nieustanny rozwój,
  • atrakcyjny pakiet finansowych i pozafinansowych korzyści pracowniczych.
Politechnika Wrocławska w procesie rekrutacji będzie przetwarzać dane osobowe a szczegółowe informacje o tym przetwarzaniu przedstawione zostały w formularzu rekrutacyjnym. Z informacjami tymi koniecznie należy się zapoznać przed zapisaniem swoich danych i przed udostępnieniem ich Uczelni. W przypadku złożenia CV z pominięciem formularza rejestracyjnego Kandydat powinien potwierdzić że miał możliwość zapoznania się z przedstawionymi mu w formularzu rekrutacyjnym informacjami o przetwarzaniu danych osobowych.

  • Genpact PL

    Accounts Payable Specialist with Polish

    śląskie

    Responsibilities This role is a key link between your clients and their providers, as you will monitor the process of supplies’ delivery. In this role, you will be responsible for all the activities related to transactional procurement, which include: Performing...

    Data dodania: wczoraj

    wielkopolskie

    lubelskie