Z-ca Głównego Księgowego / Samodzielna księgowa

  • Firma: Klient portalu Praca.pl
  • Lokalizacja: mazowieckie
  • Data publikacji: 2022-01-12

Ogłoszenie numer: 6318462, z dnia 2022-01-12

Klient portalu Praca.pl

Firma z branży motoryzacyjnej zajmująca się sprzedażą oraz najmem samochodów ciężarowych, naczep i aut osobowych poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: mazowieckie / Mroków

Opis stanowiska

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi standardami oraz przepisami podatkowymi
  • Dekretowanie i księgowanie dokumentów ( faktur zakupu, sprzedaży, WNT, WDT, kosztów, środków trwałych, amortyzacji, RMK, korekt, zaliczek itp.)
  • Współpraca z bankami: przygotowanie i analiza sprawozdań, przygotowanie zestawień należności, przygotowywanie przelewów bankowych
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT, PCC) oraz prowadzenie rejestrów VAT
  • Sporządzanie raportów i analiz na potrzeby zarządcze
  • Współpraca z podmiotami zewnętrznymi
  • Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi – banki, US, ZUS, GUS
  • Uzgadnianie sald z kontrahentami, bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych
  • Dbałość o prawidłowy obieg dokumentacji oraz przestrzeganie procedur

Wymagania

  • wykształcenie min średnie (w zakresie finanse, rachunkowość lub ekonomia)
  • doświadczenie na podobnym stanowisku
  • znajomość zagadnień z rachunkowości i finansów – warunek konieczny
  • doskonała organizacji pracy własnej, systematyczność oraz odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • dobra znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość Optima COMARCH

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie
  • przyjazne środowisko pracy oparte na współpracy i dzieleniu się wiedzą
  • możliwość nieustannego rozwoju zawodowego
  • profesjonalne szkolenia
  • pakiet socjalny

  • KANCELARIA PODATKOWO-KSIĘGOWA

    Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

    mazowieckie

    Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych i KPIR klientów Obliczanie i przygotowywanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych Bieżące kontakty z klientami Minimum 1 rok doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu księgowości (doświadczenie w firmie...

    Data dodania: wczoraj

    poznaj szczegóły
  • JTI GBS

    HQ Finance Entity and Accounting Expert

    mazowieckie

    Our offer includes: A competitive pay (together with annual bonus) and an attractive benefits package including medical care, Multisport card, life insurance, pension plan Ambitious goal to set up new Global Business Center Complex environment of working with...

    poznaj szczegóły
  • CUW Sp. z o.o.

    mazowieckie

    Opis stanowiska: prowadzenie pełnej księgowości spółek prawa handlowego: kilka firm (spółki) prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP księgowanie wszelkich dokumentów finansowych: faktur, rachunków, wyciągów, listy płac, rachunków uzgadnianie...

    Data dodania: 2022-01-14